KONST / Litografier / Färglitografi 12993372
nr 1299 3372
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Signerad, AP-upplaga, daterad -72, oramat löst blad. Motivet: 66x51 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2020
kl 18:41:23
3/1 11:13:07
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt